Hledám práci
Volná místa
Práce v zahraničí
Vzdělávání
Nabízím práci
Jméno  
Heslo  
  Přihlásit
Jak na to
Diskuze
Časté otázky
Kontakt
O nás
Spolupracujem s

          


  JAK SE PŘIPRAVIT NA POHOVOR

Julka Čeká vás přijímací pohovor do nového zaměstnání? Poslechněte si nejdřív Rudyho, ať víte, jak rozhodně nemá taková událost vypadat.
Tenkrát jsem přišel na pohovor o hodinu pozdě. To ráno jsem opět zaspal a na sebe ve spěchu oblékl to, co mi padlo pod ruku. Koupelnu jsem pochopitelně jenom minul. Když jsem cestou na pohovor uviděl svůj odraz ve výloze, polil mě studený pot. Na maškarním bych zaujal, ale na pohovor do počítačové firmy? Vsadil jsem proto na jiné své jistoty. Abych nepůsobil jako němá ryba a člověk neznalý světa, popustil jsem uzdu své výřečnosti a komisi nepustil ke slovu. Probral jsem novinky uplynulého týdne, vyprávěl o své rodině a zanadával si na bývalého šéfa. Jistě si domyslíte, jak pohovor dopadl. Jestli chcete vědět, co všechno jsem tehdy pokazil, zavítejte do naší poradny.
I vám se některé rady můžou hodit.
Rudy
Julka Jak jste viděli na Rudyho příběhu, roli přijímacího pohovoru byste rozhodně neměli podceňovat. Povím vám, jak se na něj připravit.

1.    Pokuste se dozvědět maximální množství informací o obsazované pozici.

2.    Jistě se vám také budou hodit informace o společnosti, ve které se ucházíte o práci. Vše potřebné obvykle naleznete na firemních webových stránkách.

3.    V klidu si projděte váš životopis a zkuste si zodpovědět doplňující otázky, které by v souvislosti s ním mohly zaznít.

4.    Zároveň si připravte odpovědi na otázky, které by mohly padnout v souvislosti s obsazovaným místem a vašimi předpoklady jej vykonávat.

5.    Jako zdánlivá maličkost se zdá být včasný příchod na pohovor. Vstaňte raději dříve než obvykle a jeďte dřívějším autobusem, ať minimalizujete možnost pozdního příchodu. Naopak určitě nic nepokazíte, dostavíte-li se na místo 10 - 15 minut před začátkem pohovoru.
Na chvíli přeruším Julku a povím vám, jak před pohovorem dbát o svůj zevnějšek. Tehdy jsem pokazil, co jsem mohl. Při dalším pohovoru jsem si už dal na řadu věcí pozor. První úsudek o vás si totiž potencionální zaměstnavatel utvoří během prvních několika sekund. Rudy

1.    Informací je již způsob, jak vejdete do místnosti, vaše držení těla, výraz ve tváři, pozdrav či podání ruky (obvykle se doporučuje krátký a pevný stisk ruky).

2.    Zapomínat byste neměli ani na neverbální chování. Měli byste mít pod kontrolou mimiku, gestikulaci, hlasitost hlasu atd.

3.    Pamatujte, že i oblečení je vaší vizitkou. Buďte proto správně obléknuti a upraveni. V tomto případě má přednost konzervativní a společenský oděv před sportovním či extravagantním. U mužů oblek, košile a kravata, u žen nejlépe kostým s vhodnou délkou sukně. Zvažte samozřejmě, na jakou pozici a do jaké organizace se hlásíte. Někam postačí slušný, lehce elegantní oděv, jinam si můžete dovolit trochu extravagance, jde-li např. o umělecké prostředí. Samozřejmostí by měl být čistý oděv.

4.    Nezapomínejte na upravené nehty, ženy na přiměřené líčení a vhodné doplňky (ne batůžek, ale koženou či koženkovou brašnu nebo kabelku, diář, ze kterého nevypadávají papírky s telefonními čísly, tužku, která píše, vhodné obutí).


Nejdůležitější však je, jak zvládnete ústní část pohovoru.


Jméno  
Heslo  
  Přihlásit
   
 
Jooble - Česká a Slovenská republika

Práce v Praze

Slovenská republika